Dlaczego Prestashop?

Poznaj 8 powodów, dla których warto wybrać Prestashop jako własną platformę e-commerce


Prestashop to otwarte oprogramowanie

Otwarte oprogramowanie, czyli opensource - oznacza, że kod aplikacji jest powszechnie dostępny i może być rozwijany i modyfikowany przez każdego. Z tytułu użytkowania oprogramowania, nie ponosisz żadnych opłat licencyjnych.

Brak opłat licencyjnych i abonamentowych

Fakt ten wynika z licencji - samo oprogramowanie w podstawowej wersji wraz z pakietem modułów i standardową templatką (skórką graficzną) udostępniany jest zupełnie za darmo. Uwaga: użytkując sklep internetowy typu Shoper, mamy do czynienia z modelem SaaS (oprogramowanie jako usługa). Oznacza to, że ponosisz comiesięczne opłaty licencyjne i abonamentowe bez względu czy sklep przynosi dochód czy straty.

Duża popularność

Popularność Prestashop i międzynarodowy rozwój, gwarantują że łatwo uzyskasz potrzebne moduły i integracje w zakresie płatności on-line, wysyłek czy narzędzi e-marketingowych. Z Prestashop korzysta ponad 300,000+ sklepów on-line. Dodatkowym argumentem jest fakt, iż wielu programistów zna system Prestashop i dzięki temu dostęp do obsługi technicznej czy możliwości rozwoju sklepu są niemal nieograniczone.

Stały rozwój

W rozwoju Prestashop bierze udział 600,000+ programistów i developerów z całego świata.

Modułowa budowa

Prestashop zbudowany jest z wielu modułów. Każdy z nich można modyfikować oraz dodawać nowe, jeśli zechcemy tylko rozwijać nasz sklep. Obecnie oficjalny market z modułami do Prestashop zawiera ponad 3000+ gotowych modułów, umożliwiających rozszerzenia funkcjonalne sklepu.

Personalizacja

Bez problemów można modyfikować warstwę wizualną sklepu. Pełnej personalizacji ulega nie tylko strona główna, widok produktu, widok kategorii czy koszyk ale i zakładka konta użytkownika czy wiadomości e-mail.

Małe wymagania serwerowe

W przeciwieństwie do rozbudowanych systemów, takich jak Magento - sklepy oparte o Prestashop nie wymagają wielu zasobów serwera. Oznacza to, że hosting takiego sklepu internetowego jest stosunkowo tani a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na jego rozwój.

Przyjazność dla SEO

Prestashop jest nieźle zoptymalizowany pod kątem SEO. Oznacza to, że treści zamieszczone w sklepie są przyjazne dla wyszukiwarek internetowych.

 

Zbuduj nowy sklep lub popraw istniejący


Dowiedz się, ile będzie kosztować Twój sklep Prestashop

Skorzystaj z naszego autorskiego rozwiązania: wypełnij formularz na podstawie którego przygotujemy szybką wycenę i udzielimy Ci niezbędnych informacji.


Wyceń mój sklep!