Dlaczego warto wybrać Prestashop? – Sklepy internetowe Prestashop

Dlaczego Prestashop?

Poznaj 8 powodów, dla których warto wybrać Prestashop jako własną platformę e-commerce


Prestashop to otwarte oprogramowanie

Otwarte oprogramowanie, czyli opensource - oznacza, że kod aplikacji jest powszechnie dostępny i może być rozwijany i modyfikowany przez każdego. Z tytułu użytkowania oprogramowania, nie ponosisz żadnych opłat licencyjnych.

Brak opłat licencyjnych i abonamentowych

Fakt ten wynika z licencji - samo oprogramowanie w podstawowej wersji wraz z pakietem modułów i standardową templatką (skórką graficzną) udostępniany jest zupełnie za darmo. Uwaga: użytkując sklep internetowy typu Shoper, mamy do czynienia z modelem SaaS (oprogramowanie jako usługa). Oznacza to, że ponosisz comiesięczne opłaty licencyjne i abonamentowe bez względu czy sklep przynosi dochód czy straty.

Duża popularność

Popularność Prestashop i międzynarodowy rozwój, gwarantują że łatwo uzyskasz potrzebne moduły i integracje w zakresie płatności on-line, wysyłek czy narzędzi e-marketingowych. Z Prestashop korzysta ponad 300,000+ sklepów on-line. Dodatkowym argumentem jest fakt, iż wielu programistów zna system Prestashop i dzięki temu dostęp do obsługi technicznej czy możliwości rozwoju sklepu są niemal nieograniczone.

Stały rozwój

W rozwoju Prestashop bierze udział 600,000+ programistów i developerów z całego świata.

Modułowa budowa

Prestashop zbudowany jest z wielu modułów. Każdy z nich można modyfikować oraz dodawać nowe, jeśli zechcemy tylko rozwijać nasz sklep. Obecnie oficjalny market z modułami do Prestashop zawiera ponad 3000+ gotowych modułów, umożliwiających rozszerzenia funkcjonalne sklepu.

Personalizacja

Bez problemów można modyfikować warstwę wizualną sklepu. Pełnej personalizacji ulega nie tylko strona główna, widok produktu, widok kategorii czy koszyk ale i zakładka konta użytkownika czy wiadomości e-mail.

Małe wymagania serwerowe

W przeciwieństwie do rozbudowanych systemów, takich jak Magento - sklepy oparte o Prestashop nie wymagają wielu zasobów serwera. Oznacza to, że hosting takiego sklepu internetowego jest stosunkowo tani a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na jego rozwój.

Przyjazność dla SEO

Prestashop jest nieźle zoptymalizowany pod kątem SEO. Oznacza to, że treści zamieszczone w sklepie są przyjazne dla wyszukiwarek internetowych.

 

Zbuduj nowy sklep lub popraw istniejący


Dowiedz się, ile będzie kosztować Twój sklep Prestashop

Skorzystaj z naszego autorskiego rozwiązania: wypełnij formularz na podstawie którego przygotujemy szybką wycenę i udzielimy Ci niezbędnych informacji.


Wyceń mój sklep!

Zaczynajmy!

Twój nowy sklep Prestashop

Podaj niezbędne dane

  • Start
  • Usługi
  • Twoje dane

Zaczynamy!

Wypełnij krótki formularz i uzyskaj bezpłatną wycenę dla sklepu Prestashop.
Jeśli jesteś gotowy kliknij "Następny krok".

Podstawowe informacje

Wielkość sklepu

Dodatkowe funkcje

Tryb sprzedaży

Czy sklep ma posiadać nietypowe funkcje?

Wygląd

Projekt graficzny dla sklepu

Dodatki

Adresy konkurencyjnych sklepów/serwisów

Dodatkowe usługi

Dodatkowe usługi

Brief projektu

Jeśli posiadasz brief lub opis projektu, załącz go

Max. size: 2,0 GB

Dane kontaktowe

Imię lub nazwa firmy

E-mail

Telefon

Adres www (jeśli posiadasz)

Przetwarzanie danych i regulamin