DotPay czy PayU – jakie płatności dla Prestashop? – Sklepy internetowe Prestashop

DotPay czy PayU – jakie płatności dla Prestashop?

Sklep Prestashop bez możliwości dokonania szybkiej płatności online może istnieć. Wystarczy bowiem umożliwić klientom robienie przelewów lub płacenia za zamówiony towar przy jego odbiorze. Jednak warto iść z duchem czasu i pamiętać o tym, iż klienci cenią sobie wygodę, a także przyzwyczaili się już do płacenia BLIK-iem lub kartą kredytową. Warto im to umożliwić wybierając odpowiedni system płatności online dedykowany dla Prestashop. DotPay czy PayU – co wybrać?

Czym są płatności online w Prestashop?

System płatności wykonywanych online to metoda rozliczania się między klientem a Twoim sklepem. Jest dedykowany głównie branży internetowej i wykorzystywany w e-sklepach oraz stronach WWW. Podczas wyboru operatora do płatności on-line należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych spraw. Warto zadać sobie pytanie:

  1. o obrót w sklepie, ponieważ od jego wysokości zależy wartość prowizji,
  2. o metody płatności, które będą dostępne w sklepie,
  3. o wysokość opłaty aktywacyjnej,
  4. o oferowane usługi – czy jest możliwość integracji z systemem PayPal? Czy dostępne są niestandardowe metody płatności? Czy można płacić w obcej walucie, ratami lub odroczyć płatność?
  5. o wypłatę środków z systemu z tak zwanego konta przejściowego.

Płatności online PayU

PayU jest jednym z najpopularniejszych operatorów wirtualnych płatności w sklepach działających online. Niestety nie jest najtańszy. Jest bowiem droższy od swojej konkurencji. Przykładowo prowizje, które są pobierane za transakcje wynoszą ok. 2,3% bez promocji! Stawkę można negocjować, ale do tego by coś uzyskać, potrzebny jest wysoki obrót, co rzecz jasna dla początkujących przedsiębiorców jest niemożliwe. PayU jest niemal idealnym operatorem przede wszystkim dla dużych sklepów. Tu liczy się nie cena, ale znana marka.

PayU udostępnia system płatności online w polskim i angielskim języku. Ponadto oferuje bezpłatne zwroty i wypłaty środków, ma dość dużo ciekawych integracji i jest rozpoznawalny wśród klientów choćby platformy Allegro.

Minusem jest bardzo wysoka opłata aktywacyjna – 199 zł (poza promocją) i prowizje za płatności. System poza tym nie posiada usługi Paysafecard, Direct Billing i SMS Premium. Obsługuje jedynie dwa rodzaje kart płatniczych: VISA i MasterCard.

Płatności online – DotPay/ Przelewy24

Obecnie DotPay i Przelewy24 to już jeden system. Prowizja operatora za płatności online wynosi 1,9%.  System oferuje wiele dodatkowych metod płatności. Między innymi jest to: BLIK, Paysafecard czy SMS Premium. Do niedawna konto na DotPay mogła otworzyć osoba fizyczna, czyli taka, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Obecnie nie jest to możliwe.

Z usług Dotpay mogą korzystać tylko i wyłącznie podmioty gospodarcze. Dostępne są następujące wersje językowe systemu: polski, bułgarski, czeski, niemiecki, angielski, francuski, hiszpański, chorwacki, węgierski, włoski, holenderski, portugalski, szwedzki, słowacki, rosyjski, rumuński, litewski, grecki. Bardzo tania jest aktywacja usługi. Kosztuje jedynie 1,5 zł.

Bezpłatne są wypłaty pieniędzy, a system ma wiele różnych portfeli płatniczych, a także płatności mobilnych. Jeśli natomiast ktoś liczy na szybką wypłatę środków z Paysafecard, to może się rozczarować, ponieważ środki otrzyma do 2 miesięcy od złożenia zlecenia. Nie ma również możliwości testowania systemu.

Jaki system płatności dla Prestashop?

Jeśli powyższa analiza nie przyniosła jasnej odpowiedzi, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Doradzimy optymalny wybór i przeprowadzimy integrację Państwa sklepu Prestashop z wybranym operatorem płatności online.

Serwis PrestaPlus.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zaczynajmy!

Twój nowy sklep Prestashop

Podaj niezbędne dane

  • Start
  • Usługi
  • Twoje dane

Zaczynamy!

Wypełnij krótki formularz i uzyskaj bezpłatną wycenę dla sklepu Prestashop.
Jeśli jesteś gotowy kliknij "Następny krok".

Podstawowe informacje

Wielkość sklepu

Dodatkowe funkcje

Tryb sprzedaży

Wygląd

Projekt graficzny dla sklepu

Dodatki

Dodatkowe usługi

Dodatkowe usługi

Brief projektu

Jeśli posiadasz brief lub opis projektu, załącz go

Max. size: 2,0 GB

Dane kontaktowe

Przetwarzanie danych i regulamin