Optymalizacja Prestashop – Sklepy internetowe Prestashop

Optymalizacja Prestashop

Przyspieszamy Prestashop, zwiększamy widoczność dla SEO!
Skorzystaj z naszej usługi optymalizacji sklepu Prestashop 1.6 i Prestashop 1.7.


Optymalizacja Prestashop

Przyspieszenie sklepu krok po kroku!

To usługa przeznaczona dla sklepów Prestashop, której wynikiem jest poprawa widoczności sklepu w Google oraz przyspieszenie działania sklepu.

Szybszy sklep, to szybsze działanie i potencjalnie mniejsza ilość porzuceń koszyka w Twoim sklepie Prestashop. Zanim pomyślisz o zmianie hostingu, sprawdź czy Twój sklep mógłby pracować szybciej!

Od 2010 roku algorytmy wyszukiwarki Google biorą pod uwagę szybkość z jaką ładują się podstrony serwisu. Ma to wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania, dlatego jest to jeden z najważniejszych wskaźników optymalizacji. Dodatkowo, wskaźnik szybkości ma wpływ na stawki słów kluczowych w programie reklamowym Google Ads.

Audyt i raport o stanie sklepu Prestashop

Badamy kondycję sklepu

Zanim przystąpimy do optymalizacji Prestashop, musimy zbadać kondycję sklepu. Korzystamy w tym celu z kilku narzędzi analitycznych, które badają zachowanie się sklepu w trakcie typowego korzystania.

Wynikiem takiego badania jest raport oraz ocena (scoring). Ocena jest wykorzystywana przez algorytmy wyszukiwarek, ponieważ wskazuje ogólną kondycję sklepu Prestashop. Sam raport w sposób szczegółowy wskazuje natomiast na elementy wymagające naprawy.

Optymalizacja Prestashop

Wyniki przed i po. Efekty widać gołym okiem.

Zazwyczaj osiągamy wyniki zbliżone do 100% dla PageSpeed Score.
Znacząco też skracamy czas ładowania strony głównej, ilość danych do wczytania oraz liczbę zasobów wczytywanych przez sklep.

 

Przyspieszanie Prestashop

Czyli skrócenie czasu ładowania sklepu

To najbardziej widoczny efekt optymalizacji. Strona główna i podstrony sklepu ładują się wyraźnie szybciej. Statystycznie większość ruchu w sklepach pochodzi już z urządzeń mobilnych, dlatego optymalizacja szybkości ładowania w Prestashop ma szczególne znaczenie dla klientów używających wolniejszych metod połączenia typu 3G lub wolnych sieci WiFi.

Co powoduje, że Twój sklep Prestashop działa wolno?

Jeśli konfiguracja serwera jest prawidłowa i zgodna z zaleceniami dla Prestashop to najczęściej winę za powolne działanie ponoszą: brak cache, źle zoptymalizowane zdjęcia produktów, brak minifikacji plików CSS/JS, błędy w przekierowaniach lub wadliwie działający moduł.

Optymalizacja SEO dla Prestashop

Czyli zwiększanie widoczności sklepu dla wyszukiwarek

O konieczności optymalizacji SEO w Prestashop dowiadujemy się najczęściej od agencji, której zlecamy pozycjonowanie sklepu. Prestashop daje duże możliwości, abyśmy zwiększyli zasięg i widoczność produktów i kategorii w wynikach wyszukiwania. W ramach optymalizacji SEO przygotujemy też listę zaleceń, które należy wykonać w ramach codziennej pracy ze sklepem. Są wśród nich wskazówki dotyczące: opisów produktów i kategorii, poprawne linkowanie, ustawienia przekierowań czy meta-tagi.

Posiadasz raport z zaleceniami od agencji SEO?

Świetnie! na co dzień współpracujemy z agencjami SEO, które przekazują nam zalecenia i treści do wdrożenia w ramach sklepów powiązane z obraną przez nich strategią SEO. Taka współpraca odciąża Państwa z konieczności dbania o techniczną kondycję gotowości sklepu dla SEO.ZAPYTAJ O OPTYMALIZACJĘ PRESTASHOP  Optymalizacja Prestashop - często zadawane pytania

  1Dlaczego mój sklep Prestashop wymaga optymalizacji?
  Jest kilka powodów. Wymienimy te najczęściej występujące. Po pierwsze, developerzy nie zawsze przykładają wagę do optymalizacji sklepu w trakcie jego tworzenia. Po drugie, sklep jest środowiskiem "żywym" - ilość zasobów ciągle się zmienia, instalujemy lub usuwamy moduły, dodajemy usługi zewnętrznych dostawców. Po trzecie, jeśli chcemy osiągnąć dobre wyniki w trakcie kampanii reklamowych lub działań SEO - optymalizacja jest niezbędna.
  2Rok temu optymalizowałem sklep a dziś wyniki są słabsze, dlaczego?
  Wyniki optymalizacji mogą się zmienić po pewnym czasie. Prosimy stosować się do wskazówek i kontaktować z nami, jeśli chcą Państwo rozbudować sklep lub dodać skrypty czy usługę zewnętrzną. Każda zmiana w obrębie sklepu może powodować zmianę wyników optymalizacyjnych.
  3Optymalizacja Prestashop - koszt?
  Ze względu na zróżnicowanie w wielkości i zasobach sklepów jakie Państwo posiadacie, prosimy o wypełnienie poniższego formularza w celu wyceny usługi.
  4Czy potrzebuje Google search console?
  Tak. GSC to bezpłatna usługa Google, która pomaga monitorować pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google oraz dbać o nią i eliminować związane z nią problemy.

  Zaczynajmy!

  Twój nowy sklep Prestashop

  Podaj niezbędne dane

  • Start
  • Usługi
  • Twoje dane

  Zaczynamy!

  Wypełnij krótki formularz i uzyskaj bezpłatną wycenę dla sklepu Prestashop.
  Jeśli jesteś gotowy kliknij "Następny krok".

  Podstawowe informacje

  Wielkość sklepu

  Dodatkowe funkcje

  Tryb sprzedaży

  Czy sklep ma posiadać nietypowe funkcje?

  Wygląd

  Projekt graficzny dla sklepu

  Dodatki

  Adresy konkurencyjnych sklepów/serwisów

  Dodatkowe usługi

  Dodatkowe usługi

  Brief projektu

  Jeśli posiadasz brief lub opis projektu, załącz go

  Max. size: 2,0 GB

  Dane kontaktowe

  Imię lub nazwa firmy

  E-mail

  Telefon

  Adres www (jeśli posiadasz)

  Przetwarzanie danych i regulamin