Prestashop Checkout – co nas czeka? – Sklepy internetowe Prestashop

Prestashop Checkout – co nas czeka?

Jak informuje oficjalny blog Prestashop – już pod koniec września udostępnione zostanie nowe rozwiązanie płatnicze o nazwie Prestashop Checkout, przygotowane przy współpracy z Paypal.

PrestaShop Checkout to zupełnie nowe rozwiązanie, które pozwala bezpiecznie akceptować wszystkie rodzaje płatności, takie jak karty kredytowe, PayPal, lokalne aplikacje i środki płatnicze. Dzięki PayPalowi możesz skorzystać z niezawodnej i w 100% bezpiecznej (3D Secure 2) technologii wykorzystującej m.in. system zarządzania regułami wykrywania prób oszustwa, które pozwalają blokować transakcje o wysokim współczynniku ryzyka.


Prestashop Checkout - nowe rozwiązanie płatnicze.

Jeden panel dla wszystkich płatności

Główną funkcją, która może przekonać do stosowania modułu jest wspólny dashboard dla płatności. Jak zapewniają twórcy:

Zyskujesz scentralizowane zarządzanie przepływem płatności w jednym module zintegrowanym z panelem administracyjnym, bez względu na środek płatniczy: kartę kredytową Visa lub Mastercard, PayPal, lokalne metody płatności (np. iDeal w Holandii, czy też bardzo popularny w Niemczech Sofort) – a wszystko to przy jednej z najniższych prowizji na rynku.

Rozwiązanie to może przekonać tych sprzedawców, którzy korzystając z wielu kanałów płatności muszą pobierać dane bezpośrednio od ich operatorów.

Zwiększenie bezpieczeństwa transakcji

Autorzy podkreślają obecność nowych środków ochrony transakcji. Zgodnie z nową dyrektywą usług płatniczych PSD2 (ang. Payment Services Directive 2) obowiązywać będzie podwójna identyfikacja tożsamości klienta.

Oznacza to, że podczas transakcji obowiązywać będzie weryfikacja conajmniej 2 z 3 elementów:

  • Hasło lub kod
  • Telefon komórkowy, numer karty itp.
  • Cyfrowy odcisk palca, rozpoznawanie głosowe itp.

Wzrost konwersji w płatnościach

Obiecująco prezentują się informacje o optymalizacji ścieżki zakupowej – która dostosowana zostanie do standardów znanych z Paypala. 

Mamy więc charakterystyczny pop-up z przekierowaniem do innej strony przy płatnościach.

Ponad to, zastosowany zostanie wygodny wybór sposobu płatności obejmujący lokalne rozwiązania. Brak póki co informacji o konkretnych kanałach jakie mają się pojawić – co szczególnie nas interesuje w kontekście polskich operatorów płatności.

Czy warto czekać?

Zdecydowanie!

Jedno, scentralizowane miejsce do zarządzania wszystkimi kanałami płatności brzmi obiecująco. Jeśli dodamy do tego prowizje na rozsądnym poziomie i dostępność kluczowych na rynku polskim kanałów płatności – to narzędzie może okazać się przełomowe w podejściu do obsługi i zarządzania płatnościami w Prestashop.

Z niecierpliwością czekamy na premierę.

Serwis PrestaPlus.pl korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Zaczynajmy!

Twój nowy sklep Prestashop

Podaj niezbędne dane

  • Start
  • Usługi
  • Twoje dane

Zaczynamy!

Wypełnij krótki formularz i uzyskaj bezpłatną wycenę dla sklepu Prestashop.
Jeśli jesteś gotowy kliknij "Następny krok".

Podstawowe informacje

Wielkość sklepu

Dodatkowe funkcje

Tryb sprzedaży

Wygląd

Projekt graficzny dla sklepu

Dodatki

Dodatkowe usługi

Dodatkowe usługi

Brief projektu

Jeśli posiadasz brief lub opis projektu, załącz go

Max. size: 2,0 GB

Dane kontaktowe

Przetwarzanie danych i regulamin